Warsztaty

W 2022 r. będę prowadziła zajęcia, tak jak dotychczas, dostosowując terminy indywidualnie do Waszych i moich możliwości. Jednak co ważne będą to godzinny 10 do 14, od poniedziałku do piątku oraz pierwsza sobota w miesiącu. O ile warsztaty odbywające się w dni powszednie, wystarczy zarezerwować z dwutygodniowym wyprzedzeniem, o tyle zajęcia sobotnie, w związki z dużym zainteresowaniem, warto rezerwować z miesięcznym lub dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

 


 

NOWOŚĆ - Zajęcia grupowe - warsztat gościnny w Wejherowie

Chciałabym Was zaprosić za gościnne warsztaty, które będę miała przyjemność prowadzić w Przestrzeni Pozytywnej Edukacji w Wejherowie przy ul. Dworcowej 1/2.

Będą to warsztaty grupowe (maksymalnie 8. osobowe).

Warsztaty dla dorosłych 13. lutego 2022 r. w godzinach 11:00 do 14:00.
Zajęcia są w cenie 210 zł.

Oraz warsztaty dla młodzieży szkolnej 14. lutego 2022 r. w godzinach 10:30 do 12:30.
Zajęcia są w cenie 140 zł.

Na zajęciach zapoznam Was z technikami ręcznego kształtowania naczyń (metoda wałeczków, tworzenie naczyń z płata masy ceramicznej, kształtowanie naczynia wyciskając je z kulki gliny - jedna z moich ulubionych technik:)). Opowiem Wam i przybliżę wiedzę na temat mas ceramicznych i procesu technologicznego, odpowiem na nurtujące Was pytania. A to wszystko w tle, bo najważniejsze jest to, że podczas zajęć wytworzycie swoje własne naczynia. Możecie przyjść z gotowym pomysłem, może rysunkiem, szkicem albo spontanicznie bez wcześniejszego planu. Doradzę Wam i pokieruję jak stworzyć swoje pierwsze naczynia.

Zajęcia skierowane są dla każdego, bez względu na stopień zaawansowania. Jeśli nigdy wcześniej nie pracowaliście z gliną, będzie to fajna okazja, że spróbować tego doświadczenia:)

Po zajęciach prześlę Wam informacje podsumowujące, to o czym będę opowiadała podczas zajęć. A Wasze prace wyschną, poszkliwię je i wypalę, tak aby były w pełni użytkowymi naczyniami, z których będziecie mogli korzystać na co dzień. Po około trzech tygodniach będą do odbioru u Oli w Przestrzeni Pozytywnej Edukacji w Wejherowie lub u mnie w pracowni w Rumi (jak będzie Wam wygodniej).

Warunki uczestnictwa i rezygnacji podlegają takim samym zasadom, jak zajęcia garncarskie i są zawarte na dole tej strony w dziale "Informacje dodatkowe".

Jeśli chcielibyście zapisać się na zajęcia, napiszcie proszę do mnie maila: szczepanska.kontakt@gmail.com

 


 

Stała oferta zajęć w pracowni garncarskiej w Rumi

Jeśli chcielibyście nauczyć się toczyć na kole garncarskim lub podarować bliskiej osobie takie doświadczenie w prezencie, zapraszam Was do zapoznania się z kilkoma rodzajami warsztatów, które prowadzę w mojej pracowni w Rumi.

 1.  Garncarski sprint - jedno spotkanie indywidualne

To jednorazowe spotkanie dla osób początkujących trwające 2 godziny.
Na zajęciach pokażę Tobie etapy toczenia na kole, po czym samodzielnie wytoczysz swoje naczynia. 
Po warsztatach kolejnymi etapami obróbki naczynia zajmę się ja i będą one gotowe do odbioru po około 3 tygodniach. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w grupie dwóch osób. Po zajęciach e-mailem przesyłam materiał z informacjami przydatnymi na start.

Cena zajęć to 260 zł/osoba

2. Garncarski maraton - cykl czterech zajęć indywidualnych

To 4 spotkania przy kole garncarskim, każde z nich trwające 2 godziny. Zajęcia to naprzemiennie toczenie na kole garncarskim i okrawanie spodów wraz z metodami dekoracji surowych prac. Na zajęciach, podążając za Twoimi zainteresowaniami, przedstawię Tobie teorię dotyczącą mas ceramicznych, procesu powstawania naczynia ceramicznego i procesu toczenia na kole. Po warsztatach szkliwieniem naczyń zajmę się ja i będą one gotowe do odbioru po około 3 tygodniach. Po zajęciach e-mailem przesyłam materiał z informacjami przydatnymi na start.

Cena zajęć to 880zł/osoba

3. Intensywne zajęcia - jedno spotkanie indywidualne

to jednorazowe spotkanie trwające 4 do 6 godzin
Na zajęciach pokażę Tobie etapy toczenia na kole garncarskim, po czym samodzielnie wytoczysz swoje naczynia. 
Jako ciąg dalszy zajęć proponuję dwa scenariusze.
Pierwszy - możemy przez czas trwania zajęć doskonalić Twój warsztat i skupić się na toczeniu na kole. Może już wcześniej miałaś/miałeś okazję toczyć i chcesz dopracować swój warsztat?
Drugi - po toczeniu na kole zgłębisz jedną lub więcej (w zależności od czasu trwania zajęć) techniki kształtowania naczyń ceramicznych: wycinanie z płata, budowanie naczynia z wałeczków, kształtowanie z ręki.
Po zajęciach kolejnymi etapami obróbki naczynia zajmę się ja i będą one gotowe do odbioru po około 3 tygodniach.
Na zajęciach, podążając za Twoimi zainteresowaniami, przedstawię Tobie teorię dotyczącą mas ceramicznych i szkliw, procesu powstawania naczynia ceramicznego i procesu toczenia na kole. Po zajęciach e-mailem przesyłam materiał z informacjami przydatnymi na start.

Cena zajęć to 440 zł/osoba - 4 godziny zajęć

550 zł/osoba - 5 godzin zajęć

660 zł/osoba - 6 godzin zajęć 

4. Toczenie i szkliwienie - dwa spotkania indywidualne

To dwa spotkania: pierwsze przy kole garncarskim, a drugie podczas którego poszkliwicie wytoczone przez Was naczynia. Każde spotkanie trwa 2 godziny. Na zajęciach, podążając za Twoimi zainteresowaniami, przedstawię Tobie teorię dotyczącą mas ceramicznych, procesu powstawania naczynia ceramicznego i procesu toczenia na kole. Naczynia będą gotowe do odbioru po około 3 tygodniach. Po zajęciach e-mailem przesyłam materiał z informacjami przydatnymi na start.

Cena zajęć to 440 zł/osoba

 


 

Informacje dodatkowe

Prowadzę jednoosobową pracownię i bardzo ważna jest dla mnie komunikacja. Mam też pełne zrozumienie dla wydarzeń losowych i zmian planów, dlatego proszę, jeśli chcielibyście odwołać spotkanie lub przełożyć jego termin, ważne jest abyście poinformowali mnie mailowo lub telefonicznie, jak najwcześniej będzie to możliwe, a najpóźniej dzień przed zaplanowanymi zajęciami. W przypadkach, kiedy, nie przyjdziecie na zajęcia lub nie poinformujecie mnie do dnia przed zajęciami, opłata będzie pobierana, tak jak w przypadku zajęć, które odbyły się.

Jeśli chcielibyście podarować bliskiej osobie bon upominkowy na jedne z powyższych zajęć, proszę podajcie w treści maila imię tej osoby, a przygotuję dedykowaną kartę prezentową, którą prześlę Wam w zwrotnym e-mailu. W przypadku bonu istnieje możliwość wcześniejszego ustalenia i rezerwacji terminu lub bez rezerwacji terminu (tutaj kontakt ze mną i decyzję kiedy przyjść na zajęcia pozostawiamy osobie obdarowanej), jednak ważne jest, abyście pamiętali o dostępnych terminach, o których więcej pisałam na samym początku.

Aby zaplanować zajęcia, proszę skontaktuj się ze mną mailowo: szczepanska.kontakt@gmail.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl